Główne błędy finansowe kredytobiorcy w spłacie kredytu

Błędy są nieuniknionym atrybutem codziennego życia. Ludzie mylą się w wielu kwestiach, a finanse nie są wyjątkiem. Szczególnie ważne jest prawidłowe zarządzanie pieniędzmi, jeśli oprócz codziennych wydatków musisz zapłacić pożyczkodawcy.

Jest mało prawdopodobne, aby była osoba, która zawsze jest w stanie postępować celowo, dysponując pieniędzmi. Zdarza się wydawać więcej, a oszczędzać mniej niż planowano. Istnieją duże nieprzewidziane wydatki, bez których po prostu nie można się obejść (Lodówka się zepsuła, ukochana osoba poważnie zachorowała itp.). Zdarzają się również niepotrzebne nieprzewidziane wydatki (gdy nowy telefon, który nie jest zbyt potrzebny, jest kupowany pod wpływem chwilowego pragnienia). Nie ma to znaczenia, jeśli na takie zakupy wydawane są własne pieniądze. Gorzej, jeśli z powodu braku finansów trzeba pozyskać środki kredytowe.
Całą powagę "dołu długu" odczuwają dziś tysiące Rosjan. Wielu z nich nie radzi sobie ze spłatą zaciągniętych wcześniej pożyczek i jest zmuszonych zaciągnąć wszystkie nowe pożyczki, aby spłacić zadłużenie wobec poprzednich wierzycieli. W związku z tym nowe pożyczki są udzielane po wyższych stawkach, a sytuacja kredytobiorcy staje się jeszcze bardziej przygnębiająca.

Sama pożyczka jest dobrym źródłem finansowania, jeśli podejdziesz do jej projektu kompetentnie. Jeśli za pomocą pieniędzy banku można nie tylko zaspokoić chwilowe potrzeby, ale także zarobić, Rejestracja kredytu jest z pewnością wskazana. Aby jednak później skutecznie spłacić Bank, ważne jest, aby unikać kilku typowych błędów.

Finanse i kredyty: aby wyrównać bilans budżetu rodzinnego
  1.  Wydaje się, że wszyscy znają słynne powiedzenie, że pieniądze kochają konto. Jednak nie wszyscy chcą kontrolować codzienne wydatki. Większość naszych współobywateli ma trudności z odpowiedzią na to, ile miesięcznie przeznaczają na zakup żywności, ile kosztuje płacenie rachunków za media i jak duże jest ich zadłużenie na karcie kredytowej. Jeśli nie wiesz dokładnie, ile pieniędzy wydaje się miesięcznie i dokąd dokładnie idą, jest mało prawdopodobne, aby skutecznie poradzić sobie ze spłatą dużej pożyczki.
  2.  Co dziwne, dużą część miesięcznych wydatków stanowią drobne codzienne wydatki. Jeśli chodzi o duży zakup, koszt nadchodzących wydatków jest zawsze obliczany do grosza. Filiżanka herbaty w ulubionej kawiarni lub impreza z przyjaciółmi nie wymaga zbyt dużo pieniędzy. Jednak to na takie drobiazgi co miesiąc po cichu wydawane są tysiące rubli.
  3.  Jak wiadomo, Finanse osobiste i kredyty są ze sobą bardzo powiązane. Często problemy ze spłatą pożyczek wynikają z faktu, że początkowo wybierany jest nieodpowiedni produkt kredytowy. Przysłowiowe pożyczki do wypłaty są udzielane według stawki 1-2% dziennie, co w przeliczeniu rocznym wynosi co najmniej 365% rocznie. Oprocentowanie kart kredytowych i szybkich pożyczek poza celem w bankach jest znacznie niższe, ale nadal nie pozwala na uznanie takich pożyczek za korzystne rozwiązanie. Jeśli sytuacja finansowa jest beznadziejna, ważne jest, aby zaciągnąć pożyczkę tylko zgodnie z klasycznym programem z dostarczeniem pożyczkodawcy pełnego pakietu dokumentów potwierdzających wypłacalność pożyczkobiorcy.
  4.  Rozwiązywanie problemów finansowych jest w twoich rękach. Aby skutecznie spłacić długi, ważne jest nie tylko stworzenie własnego planu finansowego, ale także ścisłe przestrzeganie go. Przekonanie, że planowanie i kontrolowanie wydatków jest nudną i niepotrzebną czynnością, jest w rzeczywistości całkowicie błędne.

Bez jasnego planu finansowego spłata długów po prostu nie będzie możliwa. A winą będzie przede wszystkim nieodpowiedzialność kredytobiorcy.